„Erdélyország az én hazám” Világtalálkozó
Verőce, Csattogó-völgy 2013. június 28-30.

 

Nézzen körül fellépőink között!

  Június 28. péntek - Nyitány, Sepsiszentgyörgy középpontban

~ Helyszín ~

16:00 – 20:00   Természetes gyógyítás, felfrissülés     Ezerkincs     Egészségközpont
16:00 – 16:45   „Magyar Uralkodók” – Szász Endre festőművész kiállításának megnyitója Szász Katalin felvezetésében Publik Antal szavalóművész és Takács Éva népdalénekes kíséretében
   Kós Károly Előadóterem
16:00 – 19:00  

Ifjúsági műsorok:

Jelenbe zárt múlt” - Kalóz Zsóka csipkekiállításának nyitánya

Az Erdélyt Járók Közhasznú Egyesület (EJKE) műsorai
- Erdély – ismereti tesztek kitöltése                                                
- Ifjúsági szavaló verseny
- Rajzverseny

   Ifjúsági sátor
17:00 – 18:00   Sepsiszentgyörgy, Szemerja – Horváth Zoltán György vetítéses előadása
   Kós Károly Előadóterem
17:00 – 18:00   Firtos fölött” -  Mácsafej zenekar (Sepsiszentgyörgy)
   Nagy Színpad
17:00 – 18:00   21 hegységen át a székely-magyar kézfogásért”  -  Pilis-Hargita és a Székely-Magyar Szövetség bemutatkozása
   Konferencia sátor
18:00 – 18:30   „Elyenek a fehérnépek” – Sebestyén István (Kakasd) bukovinai székely mesemondó előadása
   Nagy Színpad
18:00 – 19:00   Számvetés – pillanatképek a Hazajáró útjáról; "Erdők, hegyek, tanok és emberek" - Kenyeres Oszkár és Jakab Sándor vándorok előadása
   Kós Károly Előadóterem
18:30 – 19:00   Székely miatyánk” - Elekes Adrienn szavaló és Takács Éva népdalénekes műsora
   Nagy Színpad
19:00 – 19:45   Világtalálkozó nyitánya
- „Világok virága” művészek közös monumentális alkotásának bemutatása Hegedűs Tünde a Panoráma Világklub Művészeti Galériájának elnökének jóvoltából

- Takács Éva népdalénekes

- Publik Antal (Marosvásárhely) és Burján Szilárd szavalóművészek

- Szent György Lovagrend

- Matus Mihály tárogatóművész

- Mészáros János Elek operaénekes nyitó éneklése

   Nagy Színpad
20:00 – 21:00   Erdély földjén” - Dancs Annamari koncertje
   Nagy Színpad
20:00 – 21:30   A Pilis-Hargita és a Székely-Magyar Szövetség, valamint a „Hazajárók” megemlékezése Erőss Zsoltról és Kiss Péterről
   Kós Károly Előadóterem
21:30 – 22:30   Határok nélkül” - a Hungarica zenekar fellépése
   Nagy Színpad
21:30 –     Mezőségi táncház
   Kós Károly Előadóterem
21:30 –     Siculus Együttes mulatós estje    Konferencia sátor
      
   Június 29. szombat - Mezőség bemutatkozik
~ Helyszín ~
05:00 – 09:00   Horgászverseny
   Csattogó-völgyi horgász
08:00 – 13:00   Kerékpártúra a Dunakanyarban Zelei József kerékpáros nagykövet szervezésében
   
08:00 – 12:00   „Labdarúgó-kupa az autonómiáért”elődöntő
   Focipálya
09:00 – 21:00   Természetes gyógyítás, felfrissülés    Ezerkincs    Egészségközpont
09:30 – 12:00   Erdélyi és székely körök konferenciája
   Konferencia sátor
09:30 – 11:00   „Játszóház” – a Kallós Alapítvány szervezésében
   Nagy Színpad
09:30 – 21:00  

Ifjúsági műsorok

Mezőségi kézműves mesterek bemutatója: szűcsmester (Mezőkeszü), szalmakalap (Szék), gyékényfonás (Mezőfele)

Játszóház a Kallós Alapítvány pedagógusaival

Farkas L. Rozália bemutatja a „Világgá megyek” népmesei társasjátékát

A semmiből egészet” - Kalóz Zsóka csipke-szakember előadása és bemutatója

Dallamszövögető” - Osztováta Együttes ifjúsági műsora

"Csaba királyfi nyomában" - őseink mondáit, dalait adja elő Olasz Etelka

Játszóház” – a Kallós Alapítvány szervezésében

Az Erdélyt Járók Közhasznú Egyesület (EJKE) műsorai
- Erdély – ismereti tesztek kitöltése                                                
- Ifjúsági szavaló verseny
- Rajzverseny

   Ifjúsági sátor
11:00 – 14:00   „Erdélyország az én hazám” szabadtűziétek-készítő verseny
Erdélyi ízek I.  –  tárkonyos pityókaleves csülökkel – 17 csapat nevezésével
   Tűzrakó-helyek
11:30 – 12:30   Váci Ifjúsági Fúvós Zenekar
   Nagy Színpad
12:00 – 13:30   Mezőségi táncok tanítása a Kaláka Néptáncegyüttessel
   Konferencia sátor
12:30 – 13:30   Jó ebédhez szól a nóta - Sárközi Lajos, Oláh Katalin, Töröcsik Márta, Lörinczy Márta nótaénekesek és a Karizma együttes zenés műsora
   Nagy Színpad   
13:00 – 14:00   Kalotaszegi Piramis túra: Nagyváradtól Torockóig” – Olasz Etelka vetített-képes előadása    Kós Károly Előadóterem
13:30 – 14:15   Kerepesi Székely Hagyományőrző Kör és a Bokréta Táncegyüttes
   Nagy Színpad
13:30 – 16:30   Autonómia kerekasztal-beszélgetés

"Hunyadi Mátyás és a székelyek"- Ambrus András (Gyergyóalfalu) és Helyei László színművészek előadása

Bácsfainé Dr. Hévizi Józsa (az Erdélyi Szövetség elnöke) bevezető előadása „Arányosított önkormányzatot szórványban, területi autonómiát többségben!” címmel, majd kerekasztal-beszélgetés.

Résztvevők: Csóti György országgyűlési képviselő, Ferencz Csaba, a Székely Nemzeti Tanács alelnöke, Bedő Árpád, a Kárpát-Alpok Alapítvány képviselője, Mandics György író, valamint Baliga Csaba, a Panoráma Világklub Gyimesi Csángó Társklubjának tiszteletbeli elnöke

Moderál: Nemes Előd, sepsiszentgyörgyi önkormányzati képviselő, az Erdélyi Magyar Néppárt háromszéki elnöke

   Konferencia sátor
14:00 – 15:00   Balázsi Mária (Brassó) és Balázsi László (Lókod): „Erdély hazavár” – énekes-verses összeállítás    Kós Károly Előadóterem
14:00 – 16:00   Családi vízi sportvetélkedő    Tábori strand
14:15 – 15:00   „Üzenet Erdélyből” -  Elekes Adrienn szavalóművész és Takács Éva népdalénekes műsora
   Nagy Színpad
15:00 – 15:15   A szabadtűziétek-készítő verseny I. eredményhirdetése    Nagy Színpad
15:00 – 16:00   „Mezőségi gyűjtőútjaim” – Kallós Zoltán filmvetítéses előadása
   Kós Károly Előadóterem
15:00 – 16:00   Mezőségi gasztronómiai bemutató (málékásás töltött káposzta és kőttes palacsinta) és kóstolás
   Tűzrakó-helyek
15:15 – 16:00   Ruzsmalint Táncegyüttes - széki muzsika és tánc    Nagy Színpad
16:00 – 16:30   Adjátok vissza a hegyeimet” - Publik Antal  (Marosvásárhely) szavalóművész előadása    Nagy Színpad
16:00 – 17:00   „Mezőség középkori templomai” – Horváth Zoltán György előadása
   Kós Károly Előadóterem
16:00 – 18:30   „Labdarúgó-kupa az autonómiáért”– középdöntők
   Focipálya
16:30 – 17:00   Az Erdélyt Járók Közhasznú Egyesület (EJKE) szavaló-  és rajz  versenyeinek győztesei mutatkoznak be    Nagy Színpad
16:30 – 18:30  

Mezőségi fejlesztési műhely” - Téka Alapítvány, Kallós Zoltán Alapítvány, CESCI (Határon Átnyúló Kezdeményezések Közép-Európai Segítő Szolgálata). Moderátor – Csete Örs, a Határtalanul programiroda vezetője.

Előadók: Ocskay Gyula, a CESCI   főtitkára; Balázs-Bécsi Gyöngyi és Balla Ferenc a Kallós Alapítványtól; Balázs-Bécsi Attila, a Téka Alapítvány elnöke; Kerekes Sándor, a Kárpátia Magyar-Román Kereskedelmi és Iparkamara kolozsvári vezetője, Németh Attila - LEADER program, Márton János bonchidai református lelkész

   Konferencia sátor
17:00 – 18:00   Harangot kongatok” – Simó József, a Czegei Wass Alapítvány elnökének előadása
   Nagy Színpad
18:00 – 19:00   Emese álma” - az Osztováta Együttes zenei műsora    Nagy Színpad
18:00 – 19:00   Egy temetetlen székely író: Nyirő József - Medvigy Endre irodalomtörténész előadása
   Kós Károly Előadóterem
18:30 – 19:00   Barantabemutató – Dobó József „Szakál” vezetésével
   Focipálya
18:30 – 19:30   "Mezőség történelmi nevezetességei" - Dr. Eszenyi Farkas Gábor vetített előadása
   Konferencia sátor
19:00 – 20:00   Mezőségi mulatság” –  a Kaláka Néptáncegyüttes, a Kallós Kollégium kis táncosai, énekesei és mesemondói, valamint a Téka Alapítvány gyermekzenekara és népdalkörének énekeseinek fellépése
   Nagy Színpad
19:00 – 20:00   Két keréken a Világban - kerékpártúra egy erőszakmentes, békés Világért” - Zelei József kerékpáros nagykövet vetítéses útiélmény-beszámolója    Kós Károly Előadóterem
20:00 – 21:00   Kató Árpád (Csíkszereda) klasszikusgitár-estje
   Kós Károly Előadóterem
21:00 – 22:30   Szeresd az életet” – Tamás Gábor koncertje
   Nagy Színpad
22:00 –     Nagy Attila (Csárdáskirály) zenés mulatósestje
   Konferencia sátor
22:00 –     Mezőségi táncház a Kalákával (Szamosújvár)
   Kós Károly Előadóterem
   
    Június 30. vasárnap – „Petrás Incze János születésétől a
    Moldvai Csángó Napig 200 éven át
~ Helyszín ~
05:00 – 09:00   Horgászverseny
   Csattogó-völgyi horgász
07:00 – 13:00   Kerékpártúra a Börzsönyben
   
09:00 – 10:00   Ünnepi Ökumenikus Istentisztelet
   Nagy Színpad
10:00 – 10:45  

Zarándoklat az „Erdélyi vándorok” faragott kopjafájához, Csoma Gergely csángó keresztjének ünnepélyes felállítása.

Kiss Dr. Tampu Tatiana (Diószén), Berszán Lajos katolikus pap és Dr. Balázsi László (Lókod) ny. unitárius mb. püspök-főjegyző a Moldvából és Erdélyből elvándorolt nagyjainkra emlékeznek

    Szent Jakab Kagyló
10:00 – 21:00   Természetes gyógyítás, felfrissülés
   Ezerkincs    Egészségközpont
10:00 – 19:00  

Ifjúsági műsorok

Farkas L. Rozália bemutatja a „Világgá megyek” népmesei társasjátékát

A semmiből egészet”  - Kalóz Zsóka csipkeszakember előadása és bemutatója

Sebestyén István (Kakasd) mesemondó

Ki tud többet Moldváról?” - Gondos Béla vetélkedő

Az Erdélyt Járók Közhasznú Egyesület (EJKE) műsorai
- Erdély – ismereti tesztek kitöltése                                                
- Ifjúsági szavaló verseny
- Rajzverseny

   Ifjúsági sátor
10:00 – 14:00   Erdélyország az én hazámíjászverseny
   Csattogó-völgyi horgásztó
11:00 – 12:15   Aprónépek táncházaBoros Andrással és a Botosánka Együttessel
   Konferencia sátor
11:00 – 13:00   „Labdarúgó-kupa az autonómiáért”elődöntő  
11:00 – 14:00   Erdélyország az én hazám szabadtűziétek-készítő verseny
Erdélyi ízek II. – erdélyi juhtúrós puliszka – 17 csapat nevezésével
   Tűzrakó-helyek
11:15 – 12:15   Templomot és iskolát” – Kallós Zoltán előadása                      
   Nagy Színpad
12:15 – 13:00   Mikor kicsi lejány vótam” – Mokány Róza (Lujzikalagor), Pusztinai Annamária (Pusztina), Kiss Dr. Tampu Tatiana (Diószén), Takács Éva, Tamás Júlia Roxana (Pusztina) népdalénekesek, valamint Pásztor Endre kobzos és Kovács Krisztián furulyás műsora
   Nagy Színpad
12:30 – 13:15   Gondos Béla riportja Bogdán Tiborral (Magyarfalu)
   Konferencia sátor
12:30 – 13:45   A „papbácsi” – találkozás Berszán Lajos atyával, filmvetítéssel egybekötve
   Kós Károly Előadóterem
13:00 – 14:00   Magyar vagyok, magyarnak születtem” – a Szokolyai Dalárda műsora
   Nagy Színpad
13:15 – 14:00   Csángó RádióLőrinc Cselesztin (Csíkfalu) főszerkesztő, Takács Szabolcs és Halász Péter munkatársak beszámolója a rádió működéséről
   Konferencia sátor
14:00 – 14:30   Vládniktól-Egyházaskozárig” – Puskás Antal (Egyházaskozár) mesés, énekes műsora
   Nagy Színpad
14:00 – 15:00   Visszhang a Szeret mellől”  - Demse Márton (Somoska)  költő előadása
   Kós Károly Előadóterem
14:00 – 15:00   Barantabemutató Dobó József  "Szakál” vezetésével
   Focipálya
14:00 – 16:00   Családi vízi sportvetélkedő    Tábori strand
14:00 – 16:00  

Csángómagyar önazonosság” konferencia

Meghívottak: Moldvai Magyarok a Moldvai Magyarokért, A Moldvai Magyar Oktatásért Alapítvány (AMMOA), Keresztszülők a Moldvai Csángómagyarokért Egyesület, Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége, Lakatos Demeter Egyesület

   Konferencia sátor
14:30 – 15:00   "Hol vagytok magyarok" - Petrás Mária népdalénekes és egyben a világtalálkozó védnökének műsora
   Nagy Színpad
15:00 – 16:00   Megemlékező-műsor a 200 éve született Petrás Incze János tudós papról
   Nagy Színpad
15:00 – 16:00   "Az elhagyott idő - 33 év a moldvai csángók között" – Csoma Gergely fotóművész, szobrász vetítéses előadása
   Kós Károly Előadóterem
16:00 – 17:00   „Labdarúgó-kupa az autonómiáért” döntő
   Focipálya
16:00 – 17:00   A Dombóvári Székely Kör dalkörének és táncosainak műsora
   Nagy Színpad
16:00 – 17:00   A moldvai csángó-magyarok hiedelmei” – író-olvasó találkozó Halász Péter csángókutatóval
   Kós Károly Előadóterem
17:00 – 17:30   Kopóbemutató – Babek Csaba jóvoltából
   Focipálya
17:00 – 18:00   Andrásfalva de szép helyen van…” – Sebestyén István (Kakasd) bukovinai székely mesemondó előadása
   Nagy Színpad
17:00 – 18:00   „Magyar létem az Én országom Moldova” című verseskötetét bemutatja Duma András (Klézse) költő
   Kós Károly Előadóterem
17:15 – 18:45   A csángók kapcsolatai az erdélyi magyarsággal” – megemlékezőműsor Lükő Gábor néprajzkutatóról, a Lükő Gábor Alapítvány és a Botosánka  Együttes  jóvoltából.
Előadást tart Pozsony Ferenc néprajzkutató, az MTA külsö tagja, valamint Pozsgai Péter történész, a Lükő Gábor Alapítvány elnöke. Tárlat Lükő Gábor  életéről, munkásságáról
   Konferencia sátor
18:00 – 19:00   Szép fejér Pekulár” - Siritő Néptáncegyüttes, kísér Kis Csaba furulyán, Pásztor Endre kobzon, Walch Márton dobon
   Nagy Színpad
18:00 – 19:00   Író-olvasó találkozó Diósi Felíciával (Lujzikalagor), a „Csángó vagyok” című könyv szerzőjével
   Kós Károly Előadóterem
19:00 – 19:30   Világtalálkozó záróünnepsége

- Publik Antal (Marosvásárhely) szavalóművész

- Határtalan Dal - Méry Péter dalszövegíró, énekes előadása

   Nagy Színpad
19:30 – 20:00   Édes Gergelem...” – össznépi moldvai csángó körtánc a Botosánka Együttessel
    Focipálya
20:00 – 21:30   Határon túlról, szívektől innen” – Ismerős Arcok koncertje
   Nagy Színpad
21:30 –    Guzsalyas” – csángó táncház a Botosánka Együttessel
   Kós Károly Előadóterem
     

      Állandó programok mindhárom nap:

  • Benedek Elek játszóház
  • Cserkelés a Börzsönyben
  • Sport: lovaglás, foci, röplabda, tenisz, íjászat, úszás, horgászás
  • Vásárosok felvonulása
  • Kézműves foglalkozás
  • Kerékpárkölcsönzés
  • Maxi Taxik közlekedtetése a vasútállomás és a tábor között (nézzék meg itt!)

A rendezvény főszervezője, lebonyolítója a Budapesti Székely Kör és Közhasznú Alapítványa

   * A programok változásának jogát fenntartjuk!

  
           
          

 

 
         
főoldal | a fesztivál | hírek | szállások | felhívások | támogatók | kapcsolat

copyright by www.erdelyhon.hu